AESAŞ Fatura Ödeme
AESAŞ Fatura Ödeme

AESAŞ Fatura Ödeme

Aesaş fatura ödeme ve sorgulama ile güncel borç sorgulama işlemleri. Bir süre önce EnerjiSa bünyesine katılan ve ayedaş olan adı İstanbul AESAŞ olarak hizmet sunmaya başlayan istanbul elektrik dağıtımı ile faturalarda yerini alan aesaş, eski ayedaş vezneleri ile fatura tahsiline devam ediyor.

Bilindiği gibi istanbul’da yaşayan vatandaşlar elektrik fatura ödeme işlemlerini aesaş fatura ödeme noktaları yanısıra bankalar aracılığı ile de yapmaktadırlar. Özel fatura ödeme merkezlerine 1 ile 1,5 tl arasında ücret ödemek istemeyenler aesaş ile anlaşmalı bankalardan herhangi bir ücret ödemeden aesaş fatura ödeme işlemlerini gerçekleştirebilirler.

İstanbul Anadolu Yakası’nın elektrik dağıtım ihalesini EnerjiSa kazandıktan sonra daha önceden ayedaş olarak bildiğimiz ve ayedaş fatura ödeme işlemlerini gerçekleştirdiğimiz fatura sorgulama sayfaları iptal oldu ve yerine enerjisa fatura ödeme ve sorgulama sistemi geldi. Aesaş fatura ödeme işlemlerini enerjisa sayfasından öğrenebilirsiniz. Bununla birlikte yine ödeme noktaları geçerliliğini koruyor.

Aesaş Fatura Ödeme Merkezleri

Kurulu bir altyapı ile hizmete başlayan İstanbul Anadolu Yakası Elektrik Perakende Satış A.Ş.(AESAŞ) şirketi, kurulu ayedaş vezneleri ile ödemelerini almaktadır. Bununla birlikte her ilçede yer alan aesaş müşteri hizmetleri merkezlerinde yer alan aesaş fatura ödeme bankoları ile de faturanızı ödeyebilirsiniz. Unutmamanız gereken nokta ise aesaş fatura ödemesini sadece Anadolu Yakasında ikamet eden yani evi ya da işyeri anadolu yakasında olan kullanıcılar ödeme yapabilmektedirler.

İstanbul’un diğer yakasında ise fatura ödeme işlemleri bedaş fatura ödeme merkezleri aracılığı ile yapılmaktadır.

İstanbul Anadolu Yakası Elektrik Dağıtım A.Ş Borç Sorgulama

istanbul anadolu yakası elektrik dağıtım a.ş borç sorgulaması için sözleşmeli bankalara aesaş abone no ile ya da eski bir faturanızla başvurabilirsiniz. Yine aesaş elektrik faturası borç ödeme noktasından da işleminizi yapabilirsiniz.