BUSKİ Fatura Sorgulama
BUSKİ Fatura Sorgulama

BUSKİ Fatura Sorgulama

E Buski ile buski fatura sorgulama işlemi hem tc no ile hemde abone no ile kolayca yapılmakta ve vatandaş buski su faturası borcunu cezaya ve faize kalmadan öğrenme ve ödeme imkanına sahip olmaktadır. Bursa’da ikamet eden ve su hizmeti alanların bildiği, su ve kanalizasyon alanında Bursa vatandaşlarının hizmetlerini sağlayan BUSKİ, e-BUSKİ sayesinde, müşterilerine kolaylıklar sağlamaktadır.

BUSKİ fatura sorgulama sistemini de içinde barından e-BUSKİ aracılığıyla, zahmetsizce faturalarınızı sorgulayabilir, ayrıca ödeme işleminizi de gerçekleştirebilirsiniz. İnternet üzerinden değil, klasik yollarla ödeme işlemi sağlayanlar içinde, şehrin belli noktalarında bulunan BUSKİ merkezleri vardır.

TC İLE BUSKİ FATURA SORGULAMA

İnternet üzerinden buski fatura ödeme işlemi yapmak için, arama motoruna BUSKİ Fatura Sorgulama yazarak veya BUSKİ’nin kurumsal web sitesine girerek, sağ üst tarafta ki, E-BUSKİ butonuna basmaları yeterli olacaktır.

Yönlendirildiğiniz sayfada Hızlı Ödeme bölümünü açarak, TC kimlik numaranızı, Abone numaranızı, E-posta adresinizi ve telefon numaranızı yazarak Sorgula butonuna basmanız gerekecektir. Tüm bu bilgileri eksiksiz girdikten sonra karşınıza, ilgili abone numarasının borcu belirecektir. Bu işlem tc ile buski fatura sorgulama olarak da bilinmektedir fakat abone no bilgileri de gerektiği için abone no ile buski fatura borcu sorgulama işlemi de aynı muhteviyattadır.

Buski Su Faturası Sorgulama

Daha önceden kalan borçlarınızın da aynı sayfada sizlere ulaşacağını unutmayınız. Hangi aya ait olduğunu, yanında ki tarih bilgilerinden öğrenebilir, son ödeme tarihine de aynı sayfadan bakabilirsiniz. Hemen ardından, online buski fatura ödeme işlemi için kredi kartınızı kullanabilirsiniz.

Kredi kartı bilgilerinizi verirken, çekinmenizi gerektirecek bir durum olmadığını söylemek isteriz. Çünkü devlet sitelerinde üstün güvenlik önlemleri vardır. Sizler bu gibi sebeplerle mağdur olmayacaksınız.

Kredi kartınız yoksa, BUSKİ ödeme noktaları ile nakit veya banka kartlarınızla da ödeme yapabilirsiniz. Faiz işlememesi ve geciken borç cezalarından kurtulmak için, sorgulama işleminizi sık sık yapmanızda fayda vardır.