EDAŞ Fatura Sorgulama
EDAŞ Fatura Sorgulama

EDAŞ Fatura Sorgulama

EDAŞ Fatura Sorgulama; Türkiye’nin gelişmiş şehirlerinden olan Diyarbakır’ın elektrik ihtiyacını karşılayan EDAŞ şirketi tarafından hazırlanan ve tüm müşterilerin kullanması için uygun hale getirilen Edaş Fatura Sorgulama sistemleri sayesinden internetinizi kullanarak fatura borcunuzu sorgulamanız mümkün hale gelmiştir.

Kredi kartınızın olması halinde, internetten borcunuzu kolaylıkla ödeyebilirsiniz. Fakat kredi kartı kullanmıyorsanız veya internet üzerinden kullanmak istemiyorsanız, EDAŞ’ın Diyarbakır’da bulunan ödeme merkezlerine başvurmanızı tavsiye ederiz.

EDAŞ FATURA SORGULAMA

Dicle DEDAŞ’ın internet sitesine girdikten sonra, sol bölümde yer alan hızlı erişim kısmının altında ki, Borç Sorgulama sekmesine basarak, Edaş Fatura sorgulama işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Fatura sorgulamak için sizden, Tesisat numarası ve site tarafından verilen doğrulama kodunu ilgili alanlara girmeniz gerekecektir. Girdikten sonra, hemen altında yer alan sorgulama butonuna bir kez basmanız yetecektir. Bastıktan sonra faturanız ekranınızda çıkacaktır.

Tesisat numaranızı bilmiyorsanız, hemen yan tarafta bulunan Tesisat Numara Öğrenme kısmına tıklayıp, abone numaranız yardımıyla tesisat numaranıza erişebilirsiniz. Eğer ev değil, şirket elektriğini sorgulamak için tesisat numarasına ihtiyaç duyarsanız, İşletme numaranız yardımıyla aynı ekrandan tesisat numaranıza ulaşabilirsiniz.

Edaş fatura sorgulama işleminde kullanacağınız kredi kartınız, oldukça güvenlidir. Ancak kredi kartı değil de, nakit para ile ödemek isterseniz, Diyarbakır’da bulunan Edaş Fatura Ödeme merkezleri ve tüm faturaları ödeme işlemi gerçekleştiren, fatura ödeme noktalarından nakit ödeme işleminizi gerçekleştirebilirsiniz. Hem ödeme hem de sorgulama işlemi yapmanız gayet kolay olacaktır.