MESKİ Fatura Ödeme
MESKİ Fatura Ödeme

MESKİ Borç Ödeme

Mersin’in su ve kanalizasyon hizmetlerini sunan Meski, abonelerinin fatura borçlarını ödemeleri için internet şubesi üzerinden online meski borç ödeme hizmeti sunmaktadır. Mersin’de yaşayan vatandaşlar aldıkları su ve temizlik hizmetine karşılık ödemeleri gereken su faturası borçlarını yenilenen altyapısı ile e-meski borç ödeme ekranından gerçekleştirebilirler.

Meski Borç Ödeme İşlemleri

Meski su faturası borcunuzu internetten ödemek ya da mevcut su borcunuzu yapılandırmak için meski online şubesini kullanabilirsiniz. Mersin Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi Başkanlığı, abonelerine en iyi hizmeti sunmak için e meski adı altında hizmet vermektedir. E-Meski ile su aboneleri meski fatura sorgulama, meski borç ödeme gibi bir çok işlemi kolayca gerçekleştirebilmektedirler.

Meski borç sorgulama işleminizi yapmak için e-meski sayfasına girdiğinizde sizden istenen sicil tipi seçiminden ev ya da işyeri seçimini yapınız. Daha sonra abone no ve tc kimlik no bilgilerini girip doğrulama kodunu yazdıktan sonra meski borç sorgulama bağlantısına giriniz. Meski borç ödemesini yapmak için yaptığınız meski borç sorgulama sonucu ekranda belirdikten sonra menüdeki yönlendirmeleri kullanarak kredi kartıyla meski borç ödeme işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Meski Su Faturası Ödeme Yerleri

Meski su faturası borcu ödemelerini aynı zamanda tahsilat vezneleri aracılığı ile de yapabilirsiniz. Eğer birikmiş su borcunuz varsa size en yakın meski şubesine müracaat edip borcunuzu yapılandırabilir ve daha fazla ceza ile faiz ödemeden borcunuzu yapılandırabilirsiniz. Meski borç ödemelerini kredi kartıyla internetten ödeyebileceğiniz gibi banka otomatik ödeme talimatı ile de yapabileceğinizi unutmayınız.