MESKİ Fatura Sorgulama
MESKİ Fatura Sorgulama

MESKİ Fatura Sorgulama

Akdeniz bölgesinde bulunan Mersin şehrimizin, su ve kanalizasyon işleriyle ilgili hizmet veren MESKİ’nin Mersin halkı için tasarladığı internet’ten Meski fatura sorgulama ve şehir merkezine açtığı iletişim merkezleriyle ilgili bilgi vereceğiz.

Öncelikle, Meski su faturası sorgulama ve ödeme için faturanızı internet üzerinden tahsil ettirmek için kredi kartına sahip olmanız gerekmektedir. Sizin veya kullanabileceğiniz başka birine ait kredi kartınızın olması yeterlidir. Daha sonra, internet tarayıcınızdan, Meski ‘nin resmi internet adresine girip, sitenin en altında bulunan Online işlemler bölümünde ki, Online Tahsilat Veznesine tıklamanız yeterli olacaktır. Açılan sayfada, size yazılı veya mail olarak bildirilen fatura bilgilerinizin başında yer almakta olan Meski hizmet numaranız yani abone numaranızı ve sitenin sizlerin güvenliğini sağlamak için koyduğu güvenlik resminde ki kodu girmeniz gerekecektir.

İşlemleri tamamladıktan sonra karşınıza çıkacak ekranda, hem borcunuzun tutarını öğrenebilir, hem de ödeme işlemini online ve sorunsuz bir şekilde tamamlayabilirsiniz. Dediğimiz gibi, internet üzerinden yalnızca kredi kartı yardımıyla ödeme işlemi gerçekleştirebilirsiniz. Eğer nakit olarak ödeme yapmak istiyorsanız, bulunduğunuz bölgede yer alan, Meski Abone Merkezlerine ya da Meski fatura ödeme yerlerine gitmeniz gerekecektir. Veznede yer alan görevliye, abone numaranızı vermeniz halinde, borcunuzun ne kadar olduğu hakkında bilgiyi sizlere sunup, nakit olarak ödemeyi talep etmeniz halinde de, ödeme işleminizi gerçekleştireceklerdir.

Meski su faturası sorgulama için ayrıca anlaşmalı bankalardan veya banka ATM lerinden de ödeme işleminizi nakit veya kart ile sağlayabilirsiniz. Tüm işlemlerin tamamen güvenli olduğunu bilmeniz gerekmektedir.