AESAŞ Borç Sorgulama
AESAŞ Borç Sorgulama

AESAŞ Borç Sorgulama

İstanbul Anadolu yakası elektrik faturası borç sorgulama yapmak için Aesaş borç sorgulama ve fatura ödeme işleminin yapılması gerekir. Elektrik borcu sorgulamak isteyen Anadolu yakası sakinleri EnerjiSa kuruluşu olan Aesaş işlem merkezini kullanmalıdırlar.

Konut ve işyeri sahipleri elektrik faturaları adreslerine ulaşmadıklarında ya da tatile çıktıklarında gelecek olan aesaş elektrik borcuna karşı Aesaş borç sorgulama servisinin kurumsal ya da bireysel elektrik faturası sorgulama işlemini yapabilirler. İnternet üzerinden sağlanan bu hizmet sayesinde gecikme faizi ödemeden son ödeme tarihlerini öğrenebilirler ve isterlerse aesaş borç ödeme işlemini gerçekleştirebilirler.

Aesaş Borç Sorgulama Nasıl Yapılır ?

EnerjiSa’nın bir önceki İstanbul Anadolu Yakası Elektrik dağıtım ihalesini kazanmasının ardından ayedaş olarak bildiğimiz elektrik kurumu Aesaş olarak değişti. Bu değişimi elinize ulaşan elektrik faturasında da görebilirsiniz. Aesaş, vatandaşların elektrik fatura bilgilerine kolayca ulaşması ve borç durumunu öğrenmesi için Enerjisa Online Hizmetler Merkezi’ni kullanmaktadır. Enerjisa aesaş borç sorgulama bilgilerini öğrenmek isteyen konut sahipleri buradan işlemlerini gerçekleştirebilirler. Aynı zamanda kurumsal elektrik kullanıcıları da aynı ekrandan elektrik faturası borç sorgulama yapabilirler.

OHM’ye girdiğinizde ana ekranın sol tarafında giriş bilgileri yer almaktadır. Tc no ile elektrik borç sorgulama yapabileceğiniz gibi müşteri numarası ile de elektrik faturası sorgulamasını yapabilirsiniz. Aesaş borç sorgulama işlemi sırasında tc no ya da müşteri no girildikten sonra cep telefonunuzu girmeniz gerekir. Daha sonra şifrenizi de girerek elektrik faturanıza ait borç dökümüne ulaşabilirsiniz. Eğer kurumsal müşteri iseniz tc kimlik no ile elektrik faturası sorgulaması yapmak yerine vergi no ile aesaş borç sorgulama yapmanız gerekmektedir.

Geçtiğimiz yıllarda yapılan ayedaş borç sorgulama işlemi ile aesaş fatura sorgulama aynı kapıya çıkmaktadır. Kimi durumlarda internette arama yaparken karşınıza çıkacak olan ayedaş fatura sorgulama işlemlerinin de çıkış kapısı enerjisa’nın aesaş müşteri menüsüdür. Bunun haricinde herhangi bir yere elektrik tesisat no ya da diğer kişisel bilgilerinizi girmemeniz sizin yararınıza olacaktır.