BAŞKENTGAZ Fatura Sorgulama
BAŞKENTGAZ Fatura Sorgulama

BAŞKENTGAZ Fatura Sorgulama

Ankara’da doğalgaz hizmet sağlayıcısı olan başkentgaz fatura borç sorgulama, fatura sorgulama ve ödeme adına online olarak hizmet vermektedir. İnternet sitesi aracılığıyla sağladığı bu hizmetle, direk olarak ödeme kabul etmektedir. İnsanlara zaman kazandırıp, kolaylık sağlayan bu sisteme Başkentgaz’ın internet adresinden ulaşabilirsiniz.

Siteye girdikten sonra karşınıza direk olarak Online işlemler gelecektir. Online işlemlere tıkladıktan sonra, yeni bir sayfaya yönlendirileceksiniz. Yönlendirilen sayfada sizlerden, TC kimlik numaranız ve şifreniz istenecektir. Ayrıca, güvenlik kodu da sayfada belirecek ve kutuya girmeniz talep edilecektir. Eğer daha önce şifre almadıysanız, alt tarafta ki kayıt ol butonunu kullanabilirsiniz.

BAŞKENTGAZ FATURA BORÇ SORGULAMA

Kayıt olduktan sonra, istenilenleri yaparak, başkentgaz doğalgaz borç sorgulama ve ödeme sayfasına girmiş olacaksınız. İsterseniz bu sayfada kredi kartınızla ödeme yapabilirsiniz. Başkentgaz fatura sorgulama yapıp kredi kartı ile ödeme yapmak istemeyenler, bu sayfadan yalnızca sorgulama işlemi de gerçekleştirebilirler. Nakit ödeme yapmak isteyenler ise, Ankara’da ki BaşkentGaz doğalgaz fatura ödeme noktalarına gitmek zorundadır.

Ödeme noktasında bulunan görevlilere abone numaranızı verdikten sonra, sizlere borç tutarınızı bildirecekler. Eğer isim soy isim ve borç tutarınız, bilgilerinizle uyuşuyorsa, nakit, banka kartı veya kredi kartı yardımıyla ödeme yapabilirsiniz. Bilgiler tutmuyorsa kesinlikle ödeme yapmamalısınız.

Başkentgaz fatura ödeme noktalarından nakit olarak ödeme yaptığınız zaman sizlere makbuz verilecektir. Bir süre makbuzunuzu saklamanız, olası sorunlarda mağdur olmamanız için önem teşkil etmektedir. Bununla beraber, internetten yapacağınız ödemeler karşılığında da makbuz almanızı tavsiye ederiz.