DİSKİ Fatura Sorgulama
DİSKİ Fatura Sorgulama

DİSKİ Fatura Sorgulama

Diski fatura sorgulama ve borç sorgulama merkezleri. Türkiye’nin doğu bölgesinde yer alan ve nüfus bakımından oldukça geniş olan Diyarbakır’ın kanalizasyon ve su işlemlerini ve hizmetini sağlayan DİSKİ’nin internet sitesinden Diski fatura sorgulama işlemi yapabilirsiniz. İnternet aracılığıyla yapabileceğiniz ödemelerde veya sorgulamalarda birkaç bilgiye ihtiyaç duyulacaktır.

İlk olarak E-Diski sitesine girmelisiniz. Dilerseniz, Diski’nin resmi internet adresine girip, sol üst taraftaki e-diski butonuna da basabilirsiniz. E-diski butonuna bastıktan sonra, birkaç bilgi gelecektir. Bunlardan bizim işimize yarayacak olanlar, e-Ödeme, e-Fatura ve Borç Sorgulama butonlarıdır. Diski fatura sorgulamak için, Borç sorgulama bölümüne girmemiz gerecektir. Karşınıza çıkacak sanal klavye yardımıyla, abone numaranızı girmenizi isteyecek olan sistem, ardından sizlere borç bilgilerinizi verecektir.

Diyarbakır diski su faturası ödeme

Borç bilgilerinize baktıktan sonra, tekrar e-diski fatura sorgulama ya girip, ödeme yapmak isterseniz, e-Ödeme bölümüne basabilirsiniz. Online olarak ödeme yapmak için, sisteme giriş yapmanız istenecektir. Daha önceden sahip olduğunu üyelikle giriş yapabilirsiniz. Eğer üye değilseniz, üst taraftaki ‘hemen üye ol’ link’ine tıklayıp üye olabilirsiniz. Kredi kartı bilgilerinizi paylaşarak ödeme yapabileceğiniz bu sistem, GlobalSIGN tarafından korunduğu için tamamen güvenlidir.

Hiçbir şekilde 3. bir şahısa iletilmeyecektir. Gönlünüz, içiniz rahat bir şekilde ödeme yapabilirsiniz. Nakit olarak ödeme yapmak isteyenlerde, banka veya Diski ödeme merkezlerinden diski fatura sorgulama ve ödeme işlemlerini sağlıklı bir şekilde gerçekleştirebilirler. Yalnızca abone numaranızı vererek, veznelerden ödeme işleminizi tamamlamanız mümkündür.