İSKİ Fatura Borç Sorgulama
İSKİ Fatura Borç Sorgulama

İSKİ Fatura Borç Sorgulama

İstanbulluların su ihtiyacını karşılayan İSKİ, kullanıcıların su faturası tesisat no ile iski borcunu sorgulama ve ödemeleri için iski borç sorgulama servisini sağlamaktadır. İski e şube üzerinden gerçekleşen iski borç sorgulama işlemini gerçekleştirebilmek için abone olmak gerekiyor. Eğer e-iski şubesine üye değilseniz ücretsiz olarak iski internet şubesinden yeni üye kaydınızı oluşturabilirsiniz.

İstanbul Su ve Kanalizasyon İdaresi olarak bilinen İSKİ, İstanbul’un her iki yakasında da ikamet eden vatandaşların temiz su ihtiyacı ve atık su sistemleri üzerine hizmet vermektedir. İski, özelliklede son yıllardaki teknolojik gelişmelere de bağlı olarak su abonelerine daha hızlı hizmet verebilmek ve abonelerin ulaşmak istedikleri bilgilere hızlıca ulaşmasını sağlamak için iski internet şubesi üzerinden işlem gerçekleştirilmesine olanak sağlamaktadır. Bu sayede konut su borcu sorgulama ya da işyeri su faturası sorgulama yapmak isteyenler iski borç sorgulama servisini hızlı bir şekilde kullanıp varolan su faturası borcunu öğrenebiliyor.

İSKİ Borç Sorgulama

İnternetten tesisat no ile iski borç sorgulama yapmak isteyenler belirttiğimiz gibi e-iski üyesi olması gerekiyor. Üye olduktan sonra iski e-şubeye e mail adresiniz ve şifreniz ile girdiğinizde iski borç sorgulama tesisat no ile sorgulama yapabilirsiniz. Açılan ekrandaki bilgiler size ait olduğu için geçmiş döneme ait varsa su faturası borcunuzu panelden görebilirsiniz.

Bununla birlikte yine iski borç ödeme işlemini de yine e şubeden yapabilirsiniz. Giriş yaptıktan sonra sol tarafta yer alan iski borç ödeme bağlantısına girdiğinizde sizden ödemek istediğiniz fatura tutarı bilgileri istenmektedir. Güvenle iski su faturası borcu ödemesini yapabilirsiniz. İski borç ödeme güvenli olarak sadece iski internet şubesi üzerinden yapılmaktadır. Sakın ola ki bilmediğiniz adreslere kredi kartı bilgilerinizi vs girmeyiniz.