SASKİ Fatura Sorgulama
SASKİ Fatura Sorgulama

SASKİ Fatura Sorgulama

Tüm hizmetlerde olduğu gibi, su hizmetinde de kurumsal olarak destek almak oldukça önemlidir. Özel sektörde ki şirketler ne kadar çalışırsa çalışsın, devlet kurumlarının performansını sağlayamamaktadır. Bu nedenle Sakarya’da yaşanlar insanlar, su konusunda oldukça şanslı hissedebilirler.

SASKİ fatura sorgulama ekranlarına da isterseniz internetten, isterseniz ödeme noktalarından ödeme veya sorgulama işlemi yapabilirsiniz. İnternet üzerinden yapmak isteyenler, ilk olarak internet sitesine girmeleri gereklidir. Yani SASKİ’nin resmi sayfasına girmeleri gerekir. Hemen sağ tarafta büyük bir tablo şeklinde bulunan Online İşlemler’in altında bulunan Borç sorgulama bölümüne girerek, istenilen bilgileri girmeniz gerekecektir.

İstenilen bilgiler ise, Abone numarası ve Doğrulama kodu altında, sayfada bulunan 5 haneli rakamı girmeniz gerekecektir. Rakamı girdikten sonra, karşınıza geçmiş döneme ait borçlarınız varsa onlar ve dönem içinde ki borçlarınız tarihleri ve tutarlarıyla beraber yansıyacaktır. Saski fatura borcu sorgulama işleminizin ardından, ödemek isterseniz, ana sayfaya geri dönmelisiniz. Döndükten sonra, aynı yerden yani Online Ödeme bölümünden, Fatura Ödeme kısmına basmalısınız.

Saski su faturası sorgulama

Girdikten sonra aynı şekilde, abone numarası ve doğrulama kodunu girdikten sonra, bu sefer fatura bilgilerinizle beraber ödeme seçeneğini de göreceksiniz. Kredi kartınız yardımıyla bu sayfadan ödeme işlemi yapabilirsiniz. Devlet kurumu olduğu için, ödemelerinizde herhangi bir güvensizlik söz konusu değildir. Ayrıca, nakit olarak ödemek isteyenlerde, aynı sitede ki Yetkili Ödeme Noktaları başlığından bakacakları, ödeme noktaları yardımıyla nakit olarak ödeme işlemi gerçekleştirebilirler.